Gizlilik ve Güvenlik Politikası | Ingilizce Düzeltme, Redaksiyon - Enago™ Ingilizce Düzeltme
Profesyonel İngilizce Akademik Metin Düzenleme ve Çeviri Hizmetleri
bilimsel ingilizce düzeltme, ingilizce redaksiyon ankara, tıbbi redaksiyon, tıbbi dil redaksiyonu
klinikleri dil redaksiyonu, English language editing, manuscript proofreading, online proofreader, proofreading
Yayın destek hizmetlerimiz
Ödüllerimiz
bilimsel ingilizce düzeltme, ingilizce redaksiyon ankara, tıbbi redaksiyon, tıbbi dil redaksiyonu
Redaksiyon, Proofreading, manuscript editing, english editing grammar

Müşteri Yorumları

The English editing services offered by Enago is really good and I am fully satisfied. The services are fast and reliable. I am very glad to submit my articles for review by highly qualified editors of Enago...

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme HizmetiYard. Doç. Dr. Sevgi Kızılcı
Dokuz Eylül Üniversitesi

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Güvenlik Politikası

Bilgilerinizin güvenliği, Crimson Interactive Pvt. Ltd.’in (bundan sonra “CIPL”) yakından ilgilendiği ve çok ciddiye aldığı bir konudur. Kişisel ve finansal bilgilerinizi ve hatta yazışmalarınızı korumak her zaman birinci önceliğimizdir. Şu anda karşı karşıya bulunulan ve gelecekte çıkabilecek güvenlik tehditlerine karşı korunmak için gerekli süreçleri geliştirmeye ve teknolojiyi kullanmaya çok özen gösteriyoruz.

Veri ve dosya transferlerinde 128 bitlik açık/gizli anahtarlı şifreleme sistemi kullanıyoruz ve yüksek güvenlikli SSL sertifikalarına sahibiz. Bu, dünyaca kabul görmüş bir güvenlik sistemidir ve intihal ile tehditleri önlemek için alınabilecek en sıkı önlemdir.

Verilerin Gizliliği

Veri gizliliği; depolama, işlemleme ve aktarım sırasında çok dikkat ettiğimiz bir noktadır. CIPL; verilerinize izni olmayan kişiler, kuruluşlar ya da süreçler tarafından erişilmeyeceğini veya verilerinizin bu kişiler, kuruluşlar ya da süreçlere açılmayacağını ve verilerinizi ihtiyari ya da gayriihtiyari her türlü yetkisiz okuma girişimine karşı koruyacağını garanti eder.

Gizlilik, verilere erişimin yetkili kullanıcılara mahsus olması ve verilerin sadece bu kullanıcılara açılması ve de yetkisiz kullanıcıların verilere erişiminin ve verilerin bu kullanıcılara açılmasının engellenmesi anlamına gelir.

 1. Fiziksel erişimin denetimi
  Erişim denetimi; bunu yürüten yazılım, donanım ve insanlar tarafından yürütülür. CIPL, kaynaklarına erişimi sınırlayan bir kontroller sistemine sahiptir.
 2. Ağ koruması
  Kötü amaçlı yazılımlara, casus yazılımlara, istenmeyen e-maillere ve kimlik hırsızlığı girişimlerine karşı alınan koruma tedbirleri de verinin gizliliği, bütünlüğü ve kullanılabilirliği açısından son derece önemlidir. CIPL’in bütün sunucuları, özellikle izin verilen protokoller ve metotlar haricinde kullanıcıların bunlara erişmesini engellemek için güvenlik duvarı ile korunmaktadır. CIPL ayrıca izinsiz bir giriş işareti olabilecek şüpheli hareketleri tespit eden ve kullanıcı giriş bilgilerini kullanarak yapılan her işlemi takip edip her bir olaya bir zaman damgası veren bir algılama yöntemine sisteme sahiptir.

Verilerin Bütünlüğü

CIPL, en ileri veri işlemleme teknolojilerini ve çok sıkı veri yönetimi tedbirlerini kullanarak verilerinizin bütünlüğünü koruyacak uzmanlık ve teknolojiye sahiptir. CIPL’in; veri kayıplarına karşı, mevcut koruma yöntemlerinin en eksiksizini kullandığından emin olabilirsiniz.

Verilerin Kullanılabilirliği

Amaçlarımızdan biri de verilerinizin en uygun şekilde kullanılabilir olmasını sağlamaktır. Verileriniz, normal durumlardan afet durumlarına kadar her durumda ve her zaman gerektiği şekilde kullanılabilir vaziyettedir.

Sistemimizin güvenilirliği ile ilgili herhangi bir sorunuz ya da endişeniz varsa, CIPL size daha fazla bilgi sunmaktan memnuniyet duyacaktır.

Gizlilik Politikası

CIPL hangi tür bilgileri kullanır?
CIPL, sizinle ilgili bilgi toplayıp ve kullanmaktadır. Bu bilgiler aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir:

 • Kimlik bilgileri (ör. ad, adres, telefon numarası, e-mail adresi)
 • Profil bilgileri (ör. yaş, cinsiyet, ikamet edilen ülke ve CIPL kullanıcı profiliniz kapsamında başkalarına açıkladığınız her türlü bilgi)
 • Elektronik kimlik verileri (ör. IP adresleri, çerezler)
 • Banka ve ödeme bilgileri (kredi kartı bilgileri, hesap numarası)
 • Araştırma sonuçları
 • Bilgisayar ve bağlantı bilgileri, cihaz kapasitesi, bant genişliği, sayfa görüntüleme istatistikleri ve web sitelerimize gelişiniz ve gidişiniz esnasındaki trafiğiniz de dâhil olmak üzere, CIPL’in web sitesini kullanımınız ve bu site ile etkileşiminize dair bilgiler
 • Yazılar, tezler ya da belgeler
 • CIPL ile aranızdaki yazışmalar

CIPL Bu Bilgileri Nasıl ve Ne Amaçla Kullanıyor?

Yazılarınız ve belgeleriniz, sadece İngilizce metin düzenlemesinde kullanılmak üzere ve size en iyi kalitede hizmet sağladığımızdan emin olmak amacıyla toplanır. Diğer bilgiler de işinizi güvenli, sorunsuz, etkili ve size uygun bir şekilde teslim edebilmek için hizmetlerimizi geliştirmemize yardımcı olur. Verileri, izin verilen durumlarda, aşağıdaki amaçlar için kullanıyoruz:

 • Gerektiğinde sizinle zamanında iletişim kurabilmek
 • Web sitelerimiz üzerinden yapılan siparişleri almak, işlemlemek ve teslim etmek, fatura hazırlamak ve siparişiniz hakkında bilgilendirmek
 • Sizden bilgi toplarken açıklanmış olduğu şekilde, size başka hizmetler de sunabilmek
 • Size müşteri desteği sağlamak ve sorunlarınızı çözmek
 • Doğruluğunu sağlamak için bilgileri karşılaştırmak
 • Sizi hizmetlerimizdeki değişiklikler ve hatalar ile ilgili bilgilendirmek
 • Görüşlerinizi almak ve online anketlerimize katılmanızı istemek
 • Anlaşmazlıkları çözmek
 • Kimliğinizi doğrulamak
 • Hizmetlerimizi ve web sayfamızı size daha uygun hale getirmek, ölçmek ve iyileştirmek
 • CIPL’in pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini organize etmek ve yürütmek
 • Sizin çıkarlarınızı ve CIPL’in çıkarlarını korumak, ör. hizmet kullanım koşullarımızı uygulamak ve dolandırıcılıkla mücadele

Kişisel Bilgilerin Açıklanması

Aşağıda belirtilen durumlar dışında, CIPL sizin açık izniniz olmadan, herhangi bir kişisel bilgi ve/veya trafik verisi veya iletişim içeriğini, ilgili yasalarca ya da yetkili makamların emri ile mecbur tutulmadıkça, üçüncü taraflarla takas edemez, bunlara satamaz, kiralayamaz ya da başka bir şekilde aktaramaz.

CIPL; yasal zorunluluklara uymak, CIPL’in çıkarlarını korumak, politikalarını uygulamak ya da herhangi bir kimsenin haklarını ve mülkiyetini korumak ve güvenliğini sağlamak için kişisel bilgileri açıklayabilir.

Bağlantılı Web Sayfaları ve Üçüncü Taraf Uygulamalar

CIPL web sitemizden ayrılıp başka bir web sitesine erişmenize imkân veren bağlantılar içerebilir. Bağlantılı web siteleri CIPL’in kontrolünde değildir ve bu web sitelerinin farklı güvenlik politikalarının olması mümkündür. Gizlilik ilkesi yalnızca CIPL ile ilişkiniz aracılığıyla ya da CIPL’in web sitelerinde edinilen bilgiler için geçerlidir; bu nedenle, internette kişisel bilgilerinizi verirken çok dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. CIPL diğer web siteleri ile ilgili hiçbir sorumluluk ve yükümlülük kabul etmez.

CIPL Kişisel Bilgilerinizi Nasıl Korur?

CIPL, ilgili mevzuat çerçevesinde yer alan geçerli yükümlülüklere ve özel durumlara gerektiği gibi riayet edecek şekilde, kendisine sağlanan ya da kendisi tarafından toplanan kişisel bilgileri ve web sayfası trafik bilgilerini korumak için örgütsel ve teknik önlemleri alır. Kişisel verilere ve web sayfası trafik verilerine, yalnızca bağlayıcı bir gizlilik anlaşması imzalamış bulunan yetkili CIPL çalışanları ve editörleri tarafından erişilebilir.

İletişim

CIPL, hizmet kalitesini ölçmek ve arttırmak için deneyimleriniz hakkında bilgi göndermenizi zaman zaman isteyebilir. Herhangi bir aşamada bu tür bir bilgi sağlama konusunda herhangi bir yasal yükümlülüğünüz yoktur. Web sitesindeki geri bildirim formu vasıtasıyla ya da katılmayı kabul ettiğiniz herhangi bir araştırma esnasında kendi rızanızla verdiğiniz herhangi bir bilgi bu geri bildirimi gözden geçirmek ve hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla kullanılır.

CIPL; yeni bir hizmetimiz yürürlüğe girdiğinde, size e-mail yolu ile haber gönderebilir. Bize bu türden e-mailler ya da tanıtım e-mailleri almak istemediğinizi belirten bir e-mail gönderirseniz, talebiniz hemen yerine getirilecektir.

Bu Gizlilik Politikası Değiştirilebilir Mi?

CIPL, gerekli görüldüğü takdirde, bu gizlilik politikasının hükümlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Gizlilik politikasında yapılan değişiklikleri size bu sayfada yayınlayarak bildireceğiz. Gözden geçirilmiş gizlilik politikası, gözden geçirilmiş politikayı kabul ettiğinizi açık bir şekilde daha önce belirtmediğiniz sürece, yayınlandıktan sonraki otuz (30) gün içerisinde yürürlüğe girer.

Haklarınız Nelerdir ve CIPL ile Nasıl İletişime Geçebilirsiniz?

Kendi şahsi bilgilerinize erişim ve geçerli durumlarda bu bilgileri değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Şahsi bilgilerinizi görme, düzeltme, tamamlama ya da silme taleplerine makul bir süre içerisinde ve kimliğinizi doğruladıktan sonra cevap veriyoruz. Her türlü sorunuzu müşteri hizmetleri ekibimize sorabilirsiniz.

Kişisel Bilgilerim CIPL Tarafından Ne Kadar Süre Saklanır?

CIPL, (1) bu gizlilik politikasının 3. maddesinde açıklanan amaçlardan herhangi birini yerine getirmek ya da (2) ilgili mevzuata, düzenleyici ihtiyatlara ve yetkili mahkemelerden gelen ilgili emirlere riayet etmek için gerekli olduğu süre boyunca bilgilerinizi muhafaza edecektir.

Lütfen Buradaki Çerez Politikamıza bakın

Ücretler ve teslimat süreleriFiyat teklifi talep formu
redaksiyon hizmeti, ingilizce redaksiyon, akademik redaksiyon, english editing, ingilizce editing

Bölgesel İnternet Sayfaları

Çin

Güney Kore

Tayvan

Konu Alanları

Enago, aralarında tıp, mühendislik, güzel sanatlar, beşeri bilimler, işletme ve ekonomi de bulunan 1.117‘den fazla konu alanında makale düzenleme hizmeti verebilir.

Düzenleme Örneği

Nöroloji, kardiyoloji, mikrobiyoloji, plazma fiziği, ekonomi vb. birçok konudaki düzenleme örneklerimizi görün.