Profesyonel İngilizce Akademik Metin Düzenleme ve Çeviri Hizmetleri
bilimsel ingilizce düzeltme, ingilizce redaksiyon ankara, tıbbi redaksiyon, tıbbi dil redaksiyonu
klinikleri dil redaksiyonu, English language editing, manuscript proofreading, online proofreader, proofreading
Yayın destek hizmetlerimiz
Ödüllerimiz
bilimsel ingilizce düzeltme, ingilizce redaksiyon ankara, tıbbi redaksiyon, tıbbi dil redaksiyonu
Redaksiyon, Proofreading, manuscript editing, english editing grammar

Müşteri Yorumları

The English editing services offered by Enago is really good and I am fully satisfied. The services are fast and reliable. I am very glad to submit my articles for review by highly qualified editors of Enago...

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme HizmetiYard. Doç. Dr. Sevgi Kızılcı
Dokuz Eylül Üniversitesi

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Ortaklıklar ve Üyelikler

Crimson Interactive’in, akademik dünyadaki birçok kurum ve kuruluşla ortaklığı, birçok saygın kurum ve kuruluşta da üyeliği bulunmaktadır. Ortaklarımızın kısa tanıtımlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bizimle ortak olmak isteyen şirketler, dergiler ve akademik cemiyetler partnership@enago.com adresinden bize başvurabilirler.

İş İttifakları

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

STM-INFO

STM-INFO Bilgi Hizmetleri ve Yayıncılık firması 2006 yılında akademik, endüstriyel ve kamu kuruluşlarına “Teknik ve Akademik Bilgiye Erişim ve Yönetim”, “Özel Eğitim Hizmetleri” ve “İçerik Danışmanlığı” hizmeti vermek üzere İstanbul’da kurulmuştur.

STM-INFO, çok çeşitli ve sayıda uluslararası önde gelen yayıncıların ve yayın destek hizmeti veren firmaların temsilciliğini yürütmektedir. Hedefimiz; güçlü satış ve satış destek ekibimiz aracılığıyla yayıncılar, kütüphaneciler, firmalar ve son kullanıcılar arasında bir köprü kurarak, en iyi hizmeti sunmaktır.
Kaynak: www.stm-info.com.tr/

英文校正, 英文校閲, ネイティブチェック, 英語校正, 英語校閲, 英文添削

Maruzen-Yushodo

Maruzen-Yushodo, 138 yıldır seçici okuyuculara, gerek kendi mağazaları aracılığıyla gerekse araştırmacılara ve eğitim ve öğretim kurumlarının kütüphanelerine doğrudan ulaşarak, dünyanın en iyi kitaplarını ve dergilerini ulaştırmaktadır. Japonya genelinde faaliyet gösteren 12 satış bürosu ve 48 perakende satış mağazası ile Maruzen-Yushodo, yeni bilgileri benimseyerek toplumun hizmetine sunma konusundaki şevkini, 1869 yılında olduğu gibi 21.yüzyılda da korumaktadır.
Kaynak: http://yushodo.maruzen.co.jp/

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Dai Nippon Printing (DNP)

DNP, Japonya'nın ilk tam ölçekli basımevi olarak 1876 yılında kurulmuştur. Basım teknolojisini genişletmek, 1950’lerden bu yana DNP’nin temel bir politikası olmuştur. Faaliyetlerimizi; paketleme, dekoratif malzemeler, elektronik bileşenler, iletişim araçları malzemeleri gibi alanları içerecek şekilde çeşitlendirdik. DNP; yenilikçi teknolojiyi ve uzmanlığı birleştirerek, hayalleri gerçekleştirmeye yardımcı olan, günlük hayatı zenginleştiren ve iletişimi güçlendiren ürün ve hizmetler sunmaktadır.
Kaynak: www.dnp.co.jp/index_e.html

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

IACE Seyahat

1970 yılında kurulan IACE Travels’ın dünyanın her bölgesindeki 40’tan fazla ülkede şubesi vardır. Şirket, uluslararası konferanslara katılan araştırmacılara kapsamlı ve kişiye özel seyahat planları sunmaktadır. IACE Travels; iş gezileri, akademik konferanslar, akademik toplantılar ve fuarlar konusunda uzmanlaşmıştır. IACE Travels ile Enago’nun ortaklığında hedef, araştırmacıların ihtiyaçlarını tek bir merkezden karşılamaktır: Enago çeviri ve redaksiyon hizmetleri sunarken IACE Travels konferanslara, fuarlara ve eğitim etkinliklerine yaptığınız seyahatleri planlar.
Kaynak: http://www.iace.co.jp/english/

Dergiler ve Akademik Cemiyetler

SFSP logo - Society For Scholarly Publishing

Bilimsel Yayıncılık Derneği (SSP)

1978 yılında kurulan Bilimsel Yayıncılık Derneği networking, bilgi yayılımı ve yeni gelişmelere aracılık etmek yoluyla bilimsel yayıncılık camiasındaki bütün sektörler arasındandaki iletişime katkıda bulunmayı ve geliştirmeyi amaçlayan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.
Kaynak: www.sspnet.org

Alim ve Profesyonel Yayıncılar Topluluğu Derneği (ALPSP)

Alim ve Profesyonel Yayıncılar Topluluğu Derneği (ALPSP)

ALPSP, akademik ve profesyonel metin yayınlayan kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşları destekleyen ve temsil eden bir uluslararası meslek örgütüdür. ALPSP'nin görevi uluslararası akademik ve profesyonel yayın camiasını bir araya getirmek, bilgilendirmek ve gelişimine katkıda bulunmaktır.
Kaynak: http://www.mssj.jp

STM

STM

STM, akademik ve profesyonel yayıncılara yönelik önde gelen bir küresel meslek örgütüdür. STM'nin hedefi yayıncılara ve yazarlarına bilim, teknoloji ve tıp alanında araştırma sonuçlarını geniş kitlelere yaymaları için, elektronik alanında faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası örgütlere ve iletişim endüstrisi şirketlerine ise teknik, bilimsel ve tıbbi bilgileri yayma, depolama ve kurtarmaları için eşlik etmek ve söz konusu faaliyetleri Uluslararası Yayıncılık Derneği (IPA) ve diğer resmi ve profesyonel örgütlerle birlik içinde yürütmelerine destek olmaktır. STM, bilgi tanıma protokollerinin ve elektronik telif hakkı yönetim sistemlerinin geliştirilmesi sürecine katılmaktadır.
Kaynak: www.stm-assoc.org

Açık Erişim Bilimsel Yayınlar Derneği (OASPA)

Açık Erişim Bilimsel Yayınlar Derneği (OASPA)

OASPA'nın görevi, küresel çapta tüm bilimsel, teknik ve akademik alanlarda Açık Erişim dergi ve kitap yayıncılarının yararını gözetmektir. Bu görevi bilginin paylaşılması, standartların belirlenmesi, modellerin geliştirilmesi, eğitim, yasal savunma ve yeniliklerin tanıtılması yoluyla yerine getirmektedir.
Kaynak: www.oaspa.org

Koreli Bilimsel Editörler Konseyi (KCSE)

Koreli Bilimsel Editörler Konseyi (KCSE)

KCSE, Kore'de yayınlanan bilimsel dergilerin uluslararası statü ve kalitelerini geliştirme amacıyla kuruldu. KCSE, editörler için birçok atölye ve eğitim programının yanı sıra yayıncılık ve araştırma etiğini konu alan atölyeler dahil olmak üzere, yazarlara, editörlere ve makale düzenlemesinde görev alan kişilere yönelik çok sayıda profesyonel gelişim programı sağlamıştır.
Kaynak: www.kcse.org

(CASE)

Asya Bilimsel Editörler Konseyi (CASE)

CASE bilimsel dergi editörlüğü, yayıncılığı ve bilgi paylaşımı kuralları konusunda danışmanlık vererek Asya genelinde yayınlanan bilimsel araştırma dergilerinin kalitesini yükseltmeyi ve bu şekilde bilimin ve insanlığın gelişmesini hedefleyen, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.
Kaynak: www.asianeditor.org

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Journal of the Mass Spectrometry Society of Japan

MSSJ 1953 yılında kurulmuştur ve dünyanın en eski kütle spektrometresi cemiyetlerinden biridir. Yarım yüzyılı aşkın bir süredir konusunda bilimsel veri sağlamaktadır. İlgi alanımız; kimya, biyoloji, fizik, mühendislik ve yeni gelişmekte olan enformatik gibi geniş yelpazeden muhtelif alanları kapsar. Birbirinden farklı bu alanların bir araya gelmesi, atom ve moleküllerin kütlesini ölçme çalışmalarının her veçhesinde yenilikler getirir. Diğer spektroskopik ve analitik metodlardan daha farklı imkânlar sunan bu heyecan verici alanda çalışmaktan çok mutluyuz.
Kaynak: http://www.mssj.jp

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Japan Society of Plasma Science and Nuclear Fusion Research

Japan Society of Plasma Science and Nuclear Fusion Research (JSPF), 1983 yılında kurulmuş, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. JSPF’nin öncülü, Japonca adı “Kakuyugo-Kondankai” olan, fizik alanında Nobel Ödülü almış Prof. Hideki Yukawa’nın önerisine cevaben 1958’de kurulmuş ve plazma bilimi ve nükleer füzyon üzerinde çalışan araştırmacıları çatısı altında toplayan bir gönüllü kuruluştur. Amacı, Japonya’da nükleer füzyon araştırmalarını geliştirmektir.
Kaynak: http://www.jspf.or.jp

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Cornetis - Medizinisches Verlagshaus

Cornetis Polonya'nın tıbbi yayınlarda uzmanlaşmış önde gelen basımevlerindendir. Şirket, 2001 yılından bu yana tıp kitapları ve dergileri yayınlamaktadır. Şu anda, bu alanda uzman bilimsel kuruluşların yayın organı olan sekiz bilimsel dergi yayınlamaktadır. Bu dergiler; Index Medicus/MEDLINE/PubMed, Excerpta Medica/EMBASE, SCOPUS, DOAJ, EBSCO, Index Copernicus, PBL ve Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı listesindeki diğer Polonyalı ve uluslararası veri bankalarında endekslidir.

Şirket, dergilerin geliştirilmesi ve redakte edilmesi üzerinde çalışırken, çok sayıda bilimsel araştırma kurumundan yaklaşık 3000 kişilik bir yazar grubuyla işbirliği yapmaktadır. Şirketin etkinliklerinin ayrılmaz parçalarından biri, doktorlar ve öğrencilere yönelik tıp kitapları yayınlamaktır. Bu kitaplar “Yeni Ne Var?” ve “Cornetis” adlı dizilerde çıkmaktadır.

Cornetis’in dergileri; konferans, sempozyum ve bilimsel toplantılar sırasında medya desteği sağlar. Şirketin yayınlarını internetten, tıbbi yayınlar satan kitapçılardan ve tıp ile ilgili etkinlikler esnasında satın alabilirsiniz.
Kaynak: http://www.cornetis.pl/en/

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

United Kingdom Serials Group (UKSG)

UKSG tescilli bir yardım kuruluşu ve garanti ile sınırlı bir şirkettir. Misyonu, küresel bilgi topluluğu üyelerinin iletişimini kolaylaştırmak, akademik iletişim yoluyla fikir alışverişini teşvik etmektir. UKSG; kütüphaneciler, yayıncılar, aracı kurumlar ve teknoloji sağlayıcılarından oluşan akademik bilgi topluluğu üyelerinin geniş bir alana yayılmış ilgi ve etkinliklerinin hepsiyle ilgilenen tek organizasyondur.
Kaynak: http://www.uksg.org

Kurumsal Ortaklar

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

NHK World (Japan Broadcasting Corporation)

NHK WORLD, NHK’in uluslararası yayıncılık servisidir. NHK; uluslararası televizyon, radyo ve internet servisleri işletmektedir.
Kaynak: www.nhk.or.jp/nhkworld/

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Nomura Research Institute, Ltd.

NRI Grubu'nun temel yönetim ilkesi, müşterileri için katma değer yaratmak ve böylece gelişmiş hizmetler sunarak mevcut kurumsal değerlerini güçlendirmektir. Yarının toplumunun paradigmaları konusunda daha fazla iç görü kazanarak ve bu paradigmaları gerçekleştirerek, geleceğin toplumu ile ilgili kurulan hayallere katkıda bulunan bir şirketler grubu olmak için çabalıyorlar. Müşterilerinin kurumsal değerlerini geliştirdikçe kendi kurumsal değerlerinin de yükseleceğine inanıyorlar.
Kaynak: http://www.nri.co.jp

İş Dünyasındaki Üyeliklerimiz

ORCID

ORCID

ORCID, akademik araştırmalara ve yeniliklere katkıda bulunan herkesin yegane biçimde tanındığı ve araştırma konusu, sınır ve zaman engellerini aşarak iş ortaklarıyla ve mesleki birliklerle bağlantıya geçtiği bir dünya yaratmaya katkıda bulunan, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ORCID, araştırmacılar, iş ortakları ve mesleki birlikler arası şeffaf ve güvenilir bir ilişki geliştirmeyi sağlayan araçlar sunmakta, bu şekilde kişilerin bilgiye ulaşmalarını ve analiz ile raporlama süreçlerini kolaylaştırmaktadır.
Kaynak: www.orcid.org

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

NASSCOM®

NASSCOM®, Hindistan IT-BPO sektörünün önde gelen meslek örgütü ve ticaret odasıdır. NASSCOM, aralarında hem Hintli hem de Hindistan’da faaliyet sürdüren çok uluslu şirketlerin bulunduğu 1200’den fazla üyesi olan, küresel ölçekte bir meslek örgütüdür.

NASSCOM'un üyesi ve ortak üyesi olan şirketler; genel olarak yazılım geliştirme, yazılım hizmetleri, yazılım ürünleri, danışmanlık hizmetleri, BPO hizmetleri, e-ticaret ve internet hizmetleri, dışarıdan mühendislik hizmetleri ile animasyon ve oyun işlerindedir. NASSCOM’un üye tabanı, Hindistan’daki endüstri gelirlerinin %95’ini üretmekte ve 2,24 milyondan fazla profesyonel çalıştırmaktadır.
Kaynak: http://www.nasscom.org

Editörlük Cemiyetlerindeki Üyeliklerimiz*

COPE logo - Committee on Publication Ethics

Yayın Etiği Komitesi (COPE)

COPE, yayıncılık etiğinin tüm yönlerinin tartışıldığı, hakem değerlendirmesine tabi tutulan dergilerin editörlerine ve yayıncılarına yönelik bir forumdur. Aynı zamanda editörlere araştırma ve yayıncılık alanında suistimal vakalarının nasıl kontrol edileceği konusunda tavsiyeler sunar.
Kaynak: www.publicationethics.org

ISMOTE logo -International Society of Managing and Technical Editors

Uluslararası Sorumlu & Teknik Editörler Derneği (ISMTE)

Uluslararası Sorumlu & Teknik Editörler Derneği‘nin misyonu akademik ve bilimsel dergi yayıncılığı ve meslektaş değerlendirmesi alanında çalışan profesyoneller topluluğunu bir arada tutmaktır. ISMTE meslektaşlar arası networking, eğitim ve öğretim, en iyi uygulama için araştırma ve kaynak ve dergi yönetimi geliştirme imkanıları sunar.
Kaynak: www.ismte.org

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Bilim Editörleri Konseyi (CSE)

CSE, bilimsel bilginin etkili ve sorumluluk sahibi bir şekilde iletişimine kendini adamış, dinamik bir profesyonel editörler topluluğudur. CSE'nin misyonu; kariyerlerini geliştirebilmeleri için destek ağı kurarak, eğitim fırsatları yaratarak, editörlük mesleğinin icrasında yüksek kalite standartlarının belirlenmesi ve uygulamaya konması için kaynak geliştirerek, profesyonel bilim editörlerine hizmet etmektir.
Kaynak: http://www.councilscienceeditors.org

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Avrupa Bilim Editörleri Birliği (EASE)

European Association of Science Editors (EASE); bilimsel bilginin iletişimi ve metin düzenleme işine ortak ilgileri olan, farklı profesyonel deneyimleri bulunan, farklı kökenlerden ve dil geleneklerinden, uluslararası yönelimli kişilerin oluşturduğu bir topluluktur.
Kaynak: http://www.ease.org.uk

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce Dil Uzmanlıkların, Ingilizce Düzeltme, Ingilizce Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Fen Bilimleri Editörler Kurulu (BELS)

Board of Editors in the Life Sciences (BELS), yaşam bilimleri alanında çalışan redaktörlerinin yeterliliklerini değerlendirmek ve diğer mesleklerde alınması mümkün olan mesleki yeterlilik belgelerine benzer belgeler vermek amacı ile 1991 yılında kurulmuştur.
Kaynak: http://www.bels.org

*Editörlerimiz bu listedeki editörlük cemiyetlerinin üyesidir.

Bölgesel İnternet Sayfaları

Çin

Güney Kore

Tayvan

Konu Alanları

Enago, aralarında tıp, mühendislik, güzel sanatlar, beşeri bilimler, işletme ve ekonomi de bulunan 1.117‘den fazla konu alanında makale düzenleme hizmeti verebilir.

Daha fazla bilgi için...
Düzenleme Örneği

Nöroloji, kardiyoloji, mikrobiyoloji, plazma fiziği, ekonomi vb. birçok konudaki düzenleme örneklerimizi görün.

Daha fazla bilgi için...