Profesyonel İngilizce Akademik Metin Düzenleme ve Çeviri Hizmetleri
1.117 uzmanlık alanı, düzenlenmiş 140.000 makale, 89 ülke

Revize Edilmiş/Reddedilmiş Makale Düzenlemesi

Who?Bu hizmeti kim seçmeli

Yazınız bir dergi tarafından reddedildiyse ya da dergi hakemleri yazınızda bazı değişiklikler yapılması gerektiğini belirttiyse bu hizmetimiz tam size göredir. Hizmetimizden faydalanarak hakemlerin yorumlarına cevap getirebilir, yazınızı gözden geçirip dergiye tekrardan gönderebilirsiniz.

Why?Bu hizmeti neden kullanayım?

Bu hizmet, yazıları dergi tarafından reddedilmiş ya da hakemler tarafından gözden geçirilip düzeltilmesi istenen araştırmacılara özel bir hizmettir. Hakemlerin değerlendirmelerine bir cevap hazırlamanıza ve yazınızda hakemlerin yönergeleri doğrultusunda değişiklik yapmanıza yardımcı oluyoruz. Bu hizmette, metniniz üzerinde normal düzenleme seviyesinde bir düzenleme yapıp hakemlerin yorumlarına cevap hazırlıyoruz.

What?Bu hizmetin metin düzenleme hizmetlerinizden farkı nedir?

Metin düzenleme hizmetleri çoğunlukla hakemlerin yorumlarına verilen karşılıklarla ya da bu yorumlar doğrultusunda yazıda yapılan değişikliklerle ilgilenmez. Revize Edilmiş/Reddedilmiş Makale Düzenlemesi hizmetindeyse yazınızda yapılan değişikliklerin hakemlerin yorumlarıyla uyumlu olduğundan ve sizin hakemlerin yorumlarına uygun şekilde karşılık verdiğinizden emin olacak şekilde yazınızı elden geçiriyoruz.

What?Enago bu hizmet dâhilinde ne yapıyor?

Ücretsiz Hizmetler

Kapak Mektubu

Hakemlerin makale ile ilgili yorumları alındıktan sonra, öncelikle makalenin yazarının bu yorumlar ışığında yazısını gözden geçirmesi gerekir. Sonraki aşamada, yazar dilerse Revize Edilmiş/Reddedilmiş Makale Düzenlemesi hizmetimizden faydalanabilir. Aşağıda bu hizmetin aşamalarını bulabilirsiniz:

Adım1Enago’ya şu dosyaları göndermeniz gerekiyor:

 • Makalenin dergiye gönderdiğiniz hali
 • Makalenin hakemlerin yorumları ışığında gözden geçirilmiş hali
 • Hakemlerin yorumları
 • Hakemlerin yorumlarına verilen cevaplar (Müsvedde)*

1.Aşama5-10 gün

Adım2Enago şunu yapıyor:

 • Makalenin içeriğini, hakemlerin taleplerini yansıtacak şekilde yeniden düzenliyoruz.
 • Gerekiyorsa makalenin formatını tekrar düzeltiyoruz.
 • Makalenin gözden geçirilmiş hali ışığında hakem yorumlarına verilen cevapları elden geçiriyoruz.
 • Kapak mektubu yazıyoruz.
 • Hakemlerin tüm yorumlarıyla ilgilenilip ilgilenilmediğini gösteren bir rapor hazırlıyoruz.

Yazar Kontrolü3 gün

Adım3Yazarın şunları yapması gerekiyor:

 • Enago editörünün işaret ettiği sorunlarla ilgilenmesi
 • Hakem yorumlarına verilen cevaplarda yapılan düzenlemeyi kontrol etmesi
 • Kapak mektubunu kontrol etmesi

2.Aşama3 gün

Adım4Enago şunları yapıyor:

 • Yazarın yorumlarına açıklık getiriyor, gereken yerlerde küçük değişiklikler yapıyor.
 • Yazıya, kapak mektubuna, hakemlere verilen cevaplara ve rapora son halini veriyor.

Teslimat

Adım5Enago size ne teslim edecek?

 • Dergiye tekrar gönderilmeye hazır, gözden geçirilmiş makale
 • Makalenin gözden geçirilmiş hali ışığında hakem yorumlarına verilen cevapların elden geçirilmiş hali
 • Yeniden gönderim/yeni gönderim* için kapak mektubu
 • Hakemlerin tüm yorumlarıyla ilgilenilip ilgilenilmediğini gösteren ve büyük, küçük tüm sorunları listeleyen raporun son hali

*Aynı dergiye mi, başka dergiye mi gönderildiğine bağlı

 

SubmitEnago’ya ne göndermem gerekiyor?

 • Makalenin dergiye gönderilen hali
 • Makalenin hakemlerin yorumları ışığında gözden geçirilmiş hali
 • Hakemlerin yorumları
 • Hakemlerin yorumlarına verilen cevaplar (Müsvedde)*

GetEnago bana ne teslim edecek?

 • Dergiye tekrar gönderilmeye hazır, gözden geçirilmiş makale
 • Makalenin gözden geçirilmiş hali ışığında hakem yorumlarına verilen cevapların elden geçirilmiş hali
 • Yeniden gönderim/yeni gönderim* için kapak mektubu
 • Hakemlerin tüm yorumlarıyla ilgilenilip ilgilenilmediğini gösteren ve büyük, küçük tüm sorunları listeleyen raporun son hali
Revize Edilmiş/Reddedilmiş Makale Düzenlemesi Hizmeti

Aşağıda bu hizmetimizle ilgili sıkça sorulan soruları bulabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruyu aşağıdaki listede bulamazsanız lütfen publish@enago.com adresinden bize yazmaktan çekinmeyin. Hizmet müdürümüz sorularınızı cevaplayacaktır.

QReddedilmiş ya da düzeltilecek yazıların düzenlenmesi ya da Revize Edilmiş/Reddedilmiş Makale Düzenlemesi hizmeti ile ileri düzenleme hizmeti arasındaki fark nedir?

AReddedilmiş ya da düzeltilecek yazıların düzenlenmesi hizmetinde, uzmanımız, hakemlerden gelen tüm yorumları analiz eder ve makalenizi derginin yönergelerine göre formatlar. Uzmanımız, yazarın gözden geçirmiş olduğu makaleyi hakemlerin yorumları ışığında redakte eder, gereken yerleri yeniden yazar; hakemlerin ifade etmiş olduğu tüm sorulara karşılık verildiğinden emin olur. Uzmanımız, aynı zamanda, hakeme verilen cevapların uygun olup olmadığına ve makalede yapılan değişikliklerle uyumlu olup olmadığına da bakar. Bunlara ek olarak, makaleyle beraber gönderilecek kapak mektubunun içeriği de kontrol edilir ve hakemlere verilen karşılıklarla uyumlu olması sağlanır. İleri düzenleme hizmetindeyse editör metni tekrardan yazmaz ve hakemlerin yorumlarının uygun şekilde ele alınıp alınmadığına bakmaz.

QHakemlerin yorumlarına verilen cevapları da yeniden yazıyor musunuz?

AEvet, eğer gerekiyorsa, yazmış olduğunuz cevapların düzgün bir şekilde yazıldığından ve hakemlerin sormuş olduğu tüm soruları kapsadığından emin olmak için bu cevapları da yeniden yazıyoruz.

QSatış sonrası hizmetiniz var mı? Sorularım olursa ne yapmalıyım?

AKapsamlı satış sonrası hizmetimiz bulunmaktadır. Sorularınız olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size mutlaka yardımcı oluruz.

QMakaleyi benim yerime dergiye gönderiyor musunuz? Dergiyle benim yerime yazışır mısınız?

AEvet, size bu konularda yardımcı olabiliriz. Ancak bunlar farklı bir hizmete tabiidir. Bu özel talepleriniz için makale gönderim desteği hizmetimiz bulunmaktadır. Bu doğrultuda talepleriniz olursa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size mutlaka yardımcı oluruz.

QBu hizmetinizden faydalanırsam makalemin yayınlanmasını garanti ediyor musunuz?

AYayın kararı birçok faktöre dayanan bir karardır. Belli bir öznelliği de vardır. Bu yüzden bu konuda herhangi bir garanti veremiyoruz. Ancak, yayın konusundaki protokolleri anlamanıza ve bu protokolleri izlemenize yardımcı olarak makalenizin yayınlanma ihtimalini dikkate değer bir şeklide artırabiliriz.

QMakalem tekrar reddedilirse ne olacak? Bana tekrar yardımcı olur musunuz?

ABöyle bir durumda yazınızı hakemlerin yorumlarıyla birlikte bize göndermenizi rica ediyoruz. Bu bilgiler ışığında durumun değerlendirmesini yapmamız gerekir ancak size mutlaka yardımcı olabiliriz.

Bu yaptığım ilk yayındı ve dergi tarafından reddedildi. Dergi hakemlerine nasıl cevap vereceğimi bilemiyordum ama sizin hakeminiz dergi hakemlerinin yorumlarına cevap vermeme ve yazımı dergi hakemlerini tatmin edecek şekilde gözden geçirmeme yardımcı oldu. Hizmetinizden her yönüyle son derece memnunum. Yazımı bu kadar güzel düzeltmiş olduğunuzdan dolayı da minnettarım. Konu alanı uzmanınız yazımı gayet makul bir süre içerisinde derginin beklediği şekilde düzeltmeme özenle yardımcı oldu. Enago’yu şiddetle tavsiye ediyorum.

T.K.-DoctorKyotoSecondRedCrossHospital

Yazım reddedilmişti, Enago yayınlanmasına yardımcı oldu. Bir konu alanı uzmanı yazımı tekrardan yazmama yardımcı olup her yönüyle hakemlerin şartlarını karşılamasını sağladı. Dergiye yeniden gönderim süreci konusunda bilginiz yoksa ve tüm süreci pürüzsüzce yürütecek bir uzmana ihtiyacınız varsa Enago’nun yayın destek hizmeti etkili bir destek sağlıyor. Teşekkürler Enago!

Y.O.-DoctorFujitaHealthUniversityHospital

Derginin yeniden gönderim için verdiği son teslim tarihi hızla yaklaşıyordu ama benim yazımı nasıl düzelteceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu. Yazımı hızlı bir şekilde elden geçirecek bir uzmana ihtiyacım vardı. Çok az vakit kalmış olmasına rağmen, Enago yazımın yeniden yazılması konusunda bana en iyi alan uzmanını önerdi ve yazımı beni son derece memnun edecek bir halde ve tam zamanında teslim etti. Yazım yayınlandı! Meslektaşlarıma Enago’nun hizmetlerini şiddetle tavsiye ediyorum.

I. H. - DoctorNational Hospital Organization Saitama hospital

Hakemlerin bazı yorumlarına katılmıyordum ama bunlara nasıl cevap vereceğimi de bilmiyordum. Enago’dan destek almaya karar verdim. Dergi hakemlerine verilen cevaplarda düşüncelerimi yazıya dökme konusunda mükemmel bir iş çıkardılar ve yazımı gözden geçirmeme yardımcı oldular. Enago’ya ne kadar teşekkür etsem azdır, çünkü hakemler ikna oldu ve yazımın düzeltilmiş halini kabul etti.

H. O. - DoctorAlmeida hospital

Yazımı ilk gönderdiğimde hakemlerden çok kötü yorumlar aldım. Yazımı neredeyse tamamen yeniden yazmamı istediler. Ne yapacağımı bilmiyordum. Formatın nasıl yapıldığını bile bilmiyordum. Sorunumu Enago’yla paylaştım, onlar da bana bir proje yöneticisi bir de uzman hakem verdiler. Tüm ihtiyaçlarımı karşıladılar. Bu hizmette yapılan iki tur işlem sonunda yazım gayet akıcı hale geldi. Çok mutluyum!

Doctor at Nara University of Education

İçerikteki boşluklar, yazının uzunluğu, format, araştırma ve metot dizaynı ile ilgili sorunlar vb. noktalardan dolayı yazım reddedilince moralim çok bozuldu. Ne yapacağımı bilmiyordum. Bu yüzden Enago’nun uzmanlarından yardım istedim. Yazımdaki tüm sorunları gidermemde ve yazımı yayınlatmamda bana yardımcı oldular. Müşteri hizmetleri de kusursuzdu. Enago’nun hizmetlerinden tekrar yararlanmayı düşünüyorum.

Doctor at National Center for Global Health and Medicine (NCGM)

Bölgesel İnternet Sayfaları

Çin

Güney Kore

Tayvan

Konu Alanları

Enago, aralarında tıp, mühendislik, güzel sanatlar, beşeri bilimler, işletme ve ekonomi de bulunan 1.117‘den fazla konu alanında makale düzenleme hizmeti verebilir.

Daha fazla bilgi için...
Düzenleme Örneği

Nöroloji, kardiyoloji, mikrobiyoloji, plazma fiziği, ekonomi vb. birçok konudaki düzenleme örneklerimizi görün.

Daha fazla bilgi için...