şart ve koşulları | Ingilizce Düzeltme, Redaksiyon - Enago™ Ingilizce Düzeltme
Profesyonel İngilizce Akademik Metin Düzenleme ve Çeviri Hizmetleri
bilimsel ingilizce düzeltme, ingilizce redaksiyon ankara, tıbbi redaksiyon, tıbbi dil redaksiyonu
klinikleri dil redaksiyonu, English language editing, manuscript proofreading, online proofreader, proofreading
Yayın destek hizmetlerimiz
Ödüllerimiz
bilimsel ingilizce düzeltme, ingilizce redaksiyon ankara, tıbbi redaksiyon, tıbbi dil redaksiyonu
Redaksiyon, Proofreading, manuscript editing, english editing grammar

Müşteri Yorumları

The English editing services offered by Enago is really good and I am fully satisfied. The services are fast and reliable. I am very glad to submit my articles for review by highly qualified editors of Enago...

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme HizmetiYard. Doç. Dr. Sevgi Kızılcı
Dokuz Eylül Üniversitesi

Redaksiyon, Düzenleme, İngilizce redaksiyon, Redaksiyon, Düzenleme Hizmeti

Hizmet Kullanım Şartları

Sorumluluğun Tahdidi

Crimson Interactive Pvt. Ltd. (bundan sonra “CIPL”), hiçbir hal ve şartta, internet sayfasındaki materyalin kullanımı ya da bu materyale dayanılması sonucu oluşabilecek herhangi bir kayıp ya da zarardan, ister sözleşme uyarınca ister başka şekilde, sorumlu tutulamaz. CIPL; nasıl oluşursa oluşsun herhangi bir kayıp hususunda ya da özel, dolaylı yollarla oluşan ya da tesadüfi zararlar hususunda, zararın ihtimali önceden bildirilmiş bile olsa, mesuliyet almayacaktır.

CIPL; tüm birimleri, iştirakleri, varisleri, ana firmaları ve bunların çalışanlarını, ortakları, asli failleri, acente ve temsilcileri ve herhangi üçüncü taraf malzeme kaynaklarını ve sağlayıcılarını ihtiva eder. CIPL kendisine gönderilen tüm evrakın muhafazası için gerekli tüm önlemleri alırken, kontrolümüz dışındaki elektrik kesintisi, donanım/yazılım hatası, bilgisayar virüsleri, doğal afetler veya herhangi öngörülemeyen başka koşullar nedeniyle evrakın kaybından sorumlu tutulamaz. Belgelerinizin yedekleme ve arşiv kopyalarını oluşturma sorumluluğu tamamen tarafınıza aittir. CIPL; belgelerin kaybolması, bozulması ya da değiştirilmesi konusunda size ya da başka bir kişiye karşı sorumlu tutulamaz.

CIPL sadece yazıların hizmet tanımlarımızda belirtildiği şekilde redakte edilmesinden sorumludur. Yazılarda ifade edilen tüm fikirler ve düşünceler tamamen ve yalnızca hizmetten faydalanmakta olan yazara ve üyelere aittir.

Geçerli Hukuk

Bu koşullar ve şartlar Hint yasalarına tabidir ve bu yasalara uygun bir şekilde yorumlanmalıdır. Herhangi bir anlaşmazlık Mumbai mahkemelerinin münhasır yargılama yetkisine tabidir.

Değiştirme ve İptal Politikaları

Dosyaların değiştirilmesi ve işlerin iptali konularında basit bir politika izliyoruz. Bu politika yanlış dosyanın redakte edilmesi riskini asgariye indiriyor. Değiştirme ve iptal politikalarımız aşağıda açıklanmıştır:

Değiştirme Politikası

 • Dosyaları, revize ediliyorlarsa ve redaksiyon için geri gönderilmişlerse değiştirmiyoruz.
 • Elimize geçen bir dosya, sadece redaksiyon için tarafınızca tamamen yanlış bir dosya gönderilmişse değiştirilir.
 • Tarafınızca yanlışlıkla gönderilmiş olan dosya, işin teyit edilmesinden sonraki 24 saat içerisinde doğrusuyla değiştirilirse ek bir ücret talep edilmez.
 • İşin teyit edilmesinden sonraki 24 saat bittikten sonra yapılan bir dosya değişikliği talebi, dosyanın iptal edilmesi talebi olarak işlem görür. Dosyaların iptal edilmesi prosedürü aşağıda açıklanmıştır

Düzenleme Hizmetleri için İptal Politikası

 • Tarafınızdan alınmış bir işin iptali, sadece redaksiyon için yanlış dosya gönderilmiş ise mümkündür.
 • İşin iptali, redaksiyonu bitmiş dosya tarafınıza teslim edilmeden önce herhangi bir zaman mümkündür.
 • Yanlışlıkla gönderilen dosyanın iptali ve tamamen yeni bir dosya ile değiştirilmesi için bir iptal ücreti alınır.
 • Eğer işi iptal etmek istemiyorsanız, dosyanızı redakte etmeye devam edebilir, göndereceğiniz yeni dosyayı da yeni bir iş olarak kabul edebiliriz. İşin iptali için ödenmesi gereken asgari tutar toplam ücretin %50’sidir. Kesin tutar, işin iptali talebinizi e-maille bildirmenizden sonra tarafınıza iletilecektir.

Yayın Destek Hizmetleri için İptal Politikası

 1. İptal ücreti, paket / görev üzerinde yapılan iş miktarına göre hesaplanacaktır.
  Paket durumu Paket İptal Ücreti%
  Paket hizmetlerinde çalışmaya başlanmadı %0
  Paket / hizmet başladı ve teslimatın % 25'i tamamlandı %25
  Paket / hizmet başladı ve teslimatın %50’si tamamlandı %50
  Paket / hizmet başladı ve teslimatın % 75'i tamamlandı %75
  Paket / hizmet tamamlandı ve teslimata hazır %100
 2. İptal veya paket / hizmet kapsamında herhangi bir değişiklik olması durumunda, onay anında sağlanan tüm indirimler veya feragatlar Enago'nun takdirine bağlı olacaktır.
 3. Dosyaların veya belgelerin değiştirilmesi de iptal olarak kabul edilecektir.
 4. Onaylanmış yayın destek siparişleri için tüm iptal talepleri, publish@enago.com adresine e-posta ile gönderilmelidir.

Son Kullanma Politikası

Yayın destek hizmetlerimizden bazıları, bir sonraki adımı (varsa) veya paketi tamamlamak için girdilerinize ihtiyaç duyar. Hizmetlere veya sonraki adımlara ihtiyacınız yoksa, lütfen publish@enago.com adresinden bize bildirin. Son teslim edilen hizmet tarihinden itibaren 365 gün içinde sizden sonraki adımları / hizmetleri tamamlamak için herhangi bir yanıt veya talep alamazsak, paketiniz / hizmetiniz kapalı kabul edilecek ve teslimat yapılmadan tamamlanmış olarak kabul edilecektir.

Ücretlendirme

Bize gelen her fiyat teklifi talebine kesin bir ücretlendirmeyle cevap verilir. Gönderdiğimiz fiyat teklifini kabul ettiğinizi e-maille beyan ettiğinizde, siparişiniz resmi olarak alınmış kabul edilir. Bu noktada, sonradan ücretlendirme konusunda fikir değiştirseniz bile, ödemeyi yapma yükümlülüğünü üstlenmiş olursunuz.

Web sitemizce gönderilen otomatik cevaplar işinizin üzerinde çalışmaya başladığımızı bildirmek amacını taşımaz.

Bize verdiğiniz son teslim tarihi ve seçtiğiniz teslimat planı arasında bir uyumsuzluk varsa, tercihimizi teslimat planı yönünde kullanacağız.

Bir TeX dosyası üzerinden doğrudan düzenleme yapmamız gerektiğinde ya da TeX dosyasını MS Word dosyası olarak göndereceğimiz zaman, TeX dosyasının yanında her zaman bundan derlenmiş PDF dosyasını da göndermenizi rica ediyoruz. PDF dosyasını göndermemişseniz, PDF dosyasını bize göndermeniz için size bir e-mail gönderiyoruz. PDF dosyasını sizden alamadığımız durumlarda, size bir fiyat teklifi göndermemiz ya da yazınızın üzerinde çalışmaya başlamamız mümkün olmamaktadır.

İndirimler

Bir siparişteki toplam indirim, sipariş değerinizin maksimum% 50'si ile sınırlıdır. Bu, puanların kullanılması, kupon kodları veya toplu indirimler yoluyla elde edilen indirimleri içerir

E-mail Bilgileriniz

Bize bildirdiğiniz e-mail adresi size hizmetimiz ve şirketimiz hakkındaki düzenli güncellemelerin size ulaşmasını sağlayacaktır. Size  e-mail gelmesini istemiyorsanız, e-mail gönderimi durdurulacaktır. Eğer mail adresiniz aktif değilse dosyaların size ulaşmamasında CIPL sorumlu değildir. Bir kez  verdiğiniz bilgilerden size ulaşmaya çalışılır. Bu gibi durumlarda dosyanızın teslimi için bizimle iletişime geçin.

E-mail Adresiniz

Bize e-mail adresinizi bildirdiğinizde, bunu hizmetimiz ve şirketimiz hakkında düzenli olarak haberler göndermemize müsaade ettiğiniz şeklinde yorumlarız. E-mail göndermememizi isterseniz, bu talebinizi hemen yerine getiririz.

Eğer e-mail adresinizde bir sorun varsa ve e-maillerimizin geri dönmesi gibi bir sorun yaşıyorsak, dosyalarınızın teslimatında yaşanabilecek sorunlar konusunda sorumluluk kabul etmiyoruz. Verdiğiniz iletişim bilgilerini kullanarak size bir kez ulaşmaya çalışıyoruz. Bu gibi durumlarda dosyanızın teslimatı için sizin bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Dosyaların Teslimi

Düzenlenmesi bitmiş belgelerinizi her zaman belirtmiş olduğumuz teslimat tarihinde teslim ediyoruz. Dosyanız size verilmiş olan teslimat tarihinde elinize geçmediyse, hemen bizimle iletişime geçin. Buna ek olarak, önemsiz e-posta klasörünüzü de kontrol edin.

PDF formatında teslim edilecek PDF dosyaları için, belgenin tek sütunlu ve çift satır aralıklı olmasını şart koşuyoruz. Bunun nedeni, başka şekillerde biçimlendirilmiş dosyalarda yazacak fazla yer bulunmaması ve dosyanın son halinin okunur halde olmamasıdır. Bu nedenle, eğer belgeniz belirtilen şartlara uymuyorsa, düzenlenen belgenin kalitesini korumak için, teslim edilecek dosya formatını MS Word olarak değiştiriyoruz. Bu, MS Word’deki “değişiklikleri izleme” özelliğini kullanarak, belgenizde yapılan değişiklikleri açıkça görmenize imkân veriyor.

Fikri Mülkiyet Haklarınız

CIPL ve çalışanları, redaksiyon için bize gönderilen herhangi bir çalışma üzerinde hak iddia etmez. Tarafımıza teslim ettiğiniz tüm belgeler (bundan sonra “Belgeler”) ile ilgili fikri mülkiyet haklarınız saklı kalacaktır. Editörlerimiz, şirketimize teslim edilen hiçbir fikri mülkiyet üzerinde hak iddia etmeyeceklerine dair bir gizlilik anlaşması imzalarlar. Siz de; üçüncü taraflara ait tüm Belgelerin ve parçalarının telif hakları da dâhil olmak (ve bunlarla sınırlı olmamak) üzere, üçüncü taraflar için geçerli olan tüm hakları üzerinize aldığınızı beyan etmiş oluyorsunuz. Belgelerin parçası olan üçüncü taraf içeriğin kullanımı için gerekli olan herhangi bir izin belgesinin gerekli olup olmadığını belirlemek ve eğer gerekiyorsa bu belgeyi almak sizin sorumluluğunuzdur. Hizmetleri; CIPL’i mesuliyet altında bırakacak ya da CIPL’in halk üzerindeki imajını, itibarını ve saygınlığını olumsuz şekilde etkileyecek herhangi bir materyal dâhil olmak üzere, herhangi bir ihlalde bulunan; yasadışı; müstehcen; tehdit, tahkir ve taciz edici; küçük düşürücü ya da ırksal, etnik veya başka açıdan sakıncalı materyal içeren belgeler için kullanmayacağınızı ya da bu belgeleri sağlamayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Değişikliklerin Bildirimi

CIPL; hizmet kullanım şartlarında, bilginiz dâhilinde olarak ya da olmayarak, düzeltme ve değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Tersi yönünde bir açıklama yapmadığımız takdirde, değişiklikler sadece yürürlüğe girdikleri tarihten sonra hizmet kullanımınızı etkiler. CIPL size bu değişiklikleri bildirdikten sonra hizmetlerden faydalanmanız, değişiklikleri kabul ettiğiniz şeklinde yorumlanır.

Belgelerin İmhası

CIPL; sistemlerinde, kendi politikasına ve Hindistan Devleti’nin iş hayatına dair mevzuatına uygun bir şekilde, belge saklama hakkını saklı tutar. Eğer dosyalarınızı sistemlerimizden silmemizi özellikle isterseniz, tarafımıza bu talebinizi beyan eden bir e-mail göndermeniz gerekmektedir.

Web Sitesi

Bu web sitesinin sahibi ve yöneticisi CIPL’dir; site uluslararası telif hakkı ve marka kanunları tarafından korunmaktadır. Bu siteden, kod ve yazılım dâhil olmak üzere, herhangi bir materyali değiştiremez, kopyalayamaz, çoğaltamaz, tekrar yayınlayamaz, yükleyemez, gönderemez ve dağıtamazsınız. Bu siteden, şahsi ve gayrı ticari kullanım için materyal indiremezsiniz.

Diğerleri

Müşterinin hizmetlerimizin şartlarına ve koşullara uygun davranmaması durumunda; CIPL, tek ve mutlak takdir yetkisini kullanarak, hizmet sağlamayı derhal durdurabilir.

Müşteri; hizmetimizi kullanarak, CIPL’in hizmetinin tüm şartlarına ve koşullarına tamamen tabi olmayı kabul eder. Müşterinin, şartlara ve koşullara ve bunlarda sonradan yapılan değişikliklere itiraz etmesi ya da siteden memnun kalmaması durumunda, izleyebileceği tek yol sitenin kullanımını durdurmaktır.

Sözcük Sayısını Azaltma

 • Sözcük sayısını azaltma hizmetimiz, sadece ileri düzenleme hizmeti için ücretsizdir. Normal düzenleme hizmetinde, sözcük sayısının %10 düşürülmesinden ücret alınmaz. Sözcük sayısının %10’dan daha fazla azaltılması durumunda, müşteri servisimiz ödenecek ücreti tarafınıza bildirecektir. Ancak sözcük sayısının mutlak surette azaltılacağını garanti edemiyoruz. Bazı durumlarda, müşterinin hangi konu üzerinde odaklanmak istediğine karar veremediğimizden ötürü, hangi yerlerden kısabileceğimizi kestiremiyoruz. Böyle durumlarda, yazarın sözcük sayısını azaltmak için çıkarabileceği yerleri işaretliyoruz.
 • Ücretsiz ya da ücretli formatlama hizmetine sözcük sayısını azaltma hizmeti dâhil değildir.
 • Eğer sözcük sayısının azaltılması yönünde bir talebiniz varsa, müşteri hizmetleri ekibimiz yapılması gereken ödeme konusunda sizi bilgilendirecektir. Talebinizi ekibimize iletmediğiniz takdirde, sözcük sayısını ihtiyaçlarınız doğrultusunda azaltmamız mümkün olmayabilir.

Peşin Ödeme

Makalenizin üzerinde çalışmaya başlayabilmemiz için hizmet bedelinin tamamını peşin olarak ödemeniz gerekmektedir. Dosyanın teslimatından önce ya da müşteri hizmetleri tarafından bildirildiği şekilde peşin ödeme yapılmamışsa dosyanızı gönderemiyoruz. Ancak, özel bazı durumlara mahsus olmak üzere, CIPL bu şarttan vazgeçme hakkını saklı tutar ve ödemenin tamamını ya da bir kısmını düzenlenmiş belgenin teslimatından sonra alabilir.

Eğer herhangi bir nedenle ödemeyi peşin yapamıyorsanız, lütfen bize yazın ve nedenini belirtin. Samimi bulduğumuz nedenleri değerlendirmeye alıyoruz ve alternatif bir düzenleme yapma imkânlarını araştırıyoruz.

Editör Tercihi

Daha önceden hizmetlerimizden faydalanmış müşterilerimiz, bir sonraki çalışmaları için fiyat teklifi talep formunu doldururken editör seçme şansına sahiptirler. İdeal şartlarda, yazınız üstünde çalışmak üzere, seçtiğiniz editörü atıyoruz. Ancak; editörün müsait olup olmaması, yapılacak düzenlemeni türü vb. nedenlerden ötürü, seçtiğiniz editörün atanmasını garanti edemiyoruz. Eğer yazınızı seçtiğiniz editöre veremezsek, şu anki sistemimiz bu konu hakkında sizi bilgilendirmemize izin vermiyor. Editör seçiminin yapılmamış olması ise fiyat teklifi talebinin ya da siparişin iptal edildiği anlamına gelmiyor.

Ücretler ve teslimat süreleriFiyat teklifi talep formu
redaksiyon hizmeti, ingilizce redaksiyon, akademik redaksiyon, english editing, ingilizce editing

Bölgesel İnternet Sayfaları

Çin

Güney Kore

Tayvan

Konu Alanları

Enago, aralarında tıp, mühendislik, güzel sanatlar, beşeri bilimler, işletme ve ekonomi de bulunan 1.117‘den fazla konu alanında makale düzenleme hizmeti verebilir.

Düzenleme Örneği

Nöroloji, kardiyoloji, mikrobiyoloji, plazma fiziği, ekonomi vb. birçok konudaki düzenleme örneklerimizi görün.