Profesyonel İngilizce Akademik Metin Düzenleme ve Çeviri Hizmetleri
1.117 uzmanlık alanı, düzenlenmiş 140.000 makale, 89 ülke

Resim ve Şekil Düzenlemesi

Why?Neden bu hizmeti kullanayım?

Uluslararası dergilerin çoğunun makalelerde kullanılan resim ve şekillerle ilgili katı ve özel şartları vardır. Çok kez, bu yönergeler kafa karıştırıcı ve teknik olabilmektedir, ancak yazınızın yayınlanabilmesi için bunlara uymak çok önemlidir. Bu yüzden, size bu konuda yardımcı olmak için resim ve şekil düzenlemesi hizmetimizi sunuyor, metninizde kullandığınız resim ve şekilleri derginin şartlarına uyacak şekilde düzeltiyoruz.

What?Enago bu hizmet dâhilinde ne yapıyor?

  • Görüntü düzenlemesi: Yazınızdaki resim ve şekilleri derginin yönergelerine uyacak şekilde düzenliyoruz. Bu hizmetimiz böylelikle araştırmacıların üstündeki yükü biraz olsun hafifletiyor.
  • Ayrıntılı rapor: Yazınızdaki resim ve şekillerde yapılan değişiklikleri anlatan ayrıntılı bir rapor hazırlıyoruz.

Hizmet Kontrol Noktaları: Bu hizmet çerçevesinde dergi yönergelerine uygun olup olmadığına baktığımız kontrol noktalarını görmek için buraya tıklayın

Resim ve Şekil Editörlerimizin Profili

Resim ve Şekil Editörlerimizin Profili

Resim ve şekil editörlerimizin, akademik dergilerde kullanılan görüntülerin düzenlenmesi konusunda yıllarca deneyimi vardır.

Daha fazla bilgi için

SubmitEnago’ya ne göndermem gerekiyor?

  • Resim ve şekiller
  • Derginin adı ve dergi yönergelerinin yer aldığı internet adresi

Düzenlemesini yapabileceğimiz dosya formatları: Geniş bir yelpazeden dosya formatları üzerinde işlem yapabiliyoruz: ppt, doc, docx, docm, tiff, tif, jpeg, png, eps, pdf, pcx, pcc, xpm, ppm, rgba, rgb, bitmap, icon, gif, xhtml, vs.

GetEnago bana ne teslim edecek?

  • Düzenlemesi yapılmış resim ve şekiller: Derginin yönergelerine uygun, yayına hazır resim ve şekiller
  • Resim ve şekil raporu: Resim ve şekillerinizi yayına hazır hale getirmek için yapılan tüm değişikliklerin ayrıntılı dökümü
Resim ve Şekil Düzenlemesi

Aşağıda bu hizmetimizle ilgili sıkça sorulan soruları bulabilirsiniz. Sormak istediğiniz soruyu aşağıdaki listede bulamazsanız lütfen publish@enago.com adresinden bize yazmaktan çekinmeyin. Hizmet müdürümüz sorularınızı cevaplayacaktır.

QHangi dosya formatlarını kabul ediyorsunuz?

AMüşterilerimizin görüntüleri düzenlenebilir bir formatta, tercihen de görüntüyü üretmek için kullanılan formatta göndermelerini tavsiye ediyoruz. Çizimi katıştırılmış bir görüntü olarak gönderirseniz düzenlenebilir bir formata yine de dönüştürebiliriz, ancak bu görüntünün kalitesinin düşmesine yol açabilir. Bundan dolayı, bize özgün görüntü dosyasını göndermenizi rica ediyoruz.

QÇizimlerimi hangi dosya formatlarında göndermeliyim?

AMüşterilerimizin görüntüleri düzenlenebilir bir formatta, tercihen de görüntüyü üretmek için kullanılan formatta göndermelerini tavsiye ediyoruz. Eğer gönderdiğiniz dosyalar değiştirilemez bir formatta ise, sizden özgün dosyaları göndermenizi rica ediyoruz. Bize Word ya da PowerPoint dosyaları içindeki çizimleri de gönderebilirsiniz. Ancak, söz konusu görüntüler çok karmaşık çizimler (ör. serpme grafikleri ya da sismik grafikler) ve fotoğraflarsa, bize özgün dosyaları göndermenizi isteyebiliriz. Özgün dosyaları genelde bize gönderdiğiniz dosyaların çözünürlüğü düşükse istiyoruz.

QÇizimlerin içindeki metni düzeltebiliyor musunuz?

AEvet, ancak sadece görüntü dosyası değiştirilebilir bir formattaysa. Eğer metin görüntüye katıştırılmış ise üzerinde değişiklik yapılması mümkün olmaz. Bu yüzden, görüntüdeki metni dergi yönergelerine uygun bir şekilde redakte edebilmemiz için, metni ve görüntüleri ayrı ayrı göndermeniz en iyi yoldur.

Yazımı göndermek üzere olduğum derginin resim ve şekil düzenlemesiyle ilgili bol miktarda karmaşık yönergesi vardı. Kafam çok karışmıştı ve ne yapacağımı bilemiyordum. Ben de Enago’nun resim ve şekil düzenlemesi hizmetini kullanmaya karar verdim. Yaptıkları düzenleme çok hızlı ve hatasızdı. Şekillerde yapılan değişikliklerle ilgili gayet ayrıntılı bir rapor gönderdiler. Çok iyi satış sonrası hizmetleri de var. Enago’ya güveniyorum!

E. H. - DoctorToho University Omori Medical Center Hospital

Yazımı teslim etmem gereken tarih çok yaklaşmıştı ve yazımdaki görüntülerin formatını nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yoktu. Görüntüler çok baştan savma görünüyordu, ben de yazımın reddedileceğinden korkuyordum. Ancak Enago imdadıma yetişti. Görüntülerimi çabucak düzeltip güzelleştirdiler ve dergiye uygun hale getirdiler. Teşekkürler Enago. Bu hizmetten tekrar yararlanacağım.

M. E. - DoctorNiigata University of Health and Welfare

Yazımdaki görüntüleri nasıl düzenleyeceğim konusunda hiçbir fikrim yoktu. Neyse ki iş arkadaşlarım Enago’nun hizmetlerini daha önce kullanmıştı ve Enago’yu tavsiye ettiler. Ben de resim ve şekil düzenleme hizmetini kullandım. Yazıdaki tüm görüntüleri büyük bir hassasiyetle düzenlediler ve teslimat tarihinden önce teslim ettiler. Bu hizmeti kesinlikle tekrar kullanacağım. Herkese Enago’nun resim ve şekil düzenlemesi hizmetini tavsiye ediyorum.

T. A. - DoctorShizuoka Cancer Center

Yazımdaki görüntüler karmakarışıktı. Puntoları, renkleri vs. tamamen düzensizdi ve derginin şartlarına uymuyordu. Neyse ki Enago’yu buldum, herşeyle yakından ilgilendiler. Görüntülerdeki tüm sorunlar giderildi. Satış sonrası hizmete de ihtiyacım vardı, bu da gayet güzel bir şekilde verildi. Bir sipariş daha verdim ve Enago’nun kusursuz hizmetlerini gelecekte de tekrar kullanacağım.

Laboratory Staff at Shonai Hospital

Bu çizim editörünün yayıncılık endüstrisinin görüntü işlemleme ve görüntü yönetimi; dergi, broşür, kitapçık ve kitap üretimi ile baskı öncesi tanı gibi alanlarında 15 yıllık deneyimi vardır. Hem PC hem de Mac formatlarında deneyimlidir. Wiley Blackwell ve Elsevier'in baskı öncesi birimlerinde çalışmıştır.
Uzmanlık alanları Adobe CS (Indesign, Photoshop, Illustrator, Acrobat, Distiller), FreeHand MX, QuarkXPress, FontLab Studio, Fontographer, CorelDraw.
Deneyim süresi 20 yıl
Ülkesi İngiltere
Teknik uzmanlığı MS Word, MS Excel, MS Powerpoint vb. yazılımlar konusunda geniş tecrübesi vardır. .tif, .tiff, .gif, .jpeg, jpg, .jif, .jfif .jp2, .jpx, .j2k, .j2c, .fpx, .pcd, .png, .pdf formatlarında görüntü üretimi ve düzenlemesi konusunda deneyimi bulunmaktadır.
Eğitimi Yüksek Lisans, Modern Diller, Oxford Üniversitesi
Web Yayıncılığına Giriş, London College of Communication
Tasarımcılar için Photoshop, London College of Communication
Tipografinin Temelleri, London College of Communication
İş deneyimi Serbest masa üstü yayıncılık ve baskı öncesi Mac teknisyeni, İngiltere
Baskı öncesi Mac ve PC teknisyeni, Bükreş
Mac dizgicisi ve masa üstü yayıncılık operatörü, Bükreş
Baskı öncesi çizim tasarımcısı, Elsevier
Masa üstü yayıncılık uzmanı, Wiley Blackwell
InDesign, Photoshop ve Illustrator ile 20 yıldan fazla deneyimi olan kıdemli, yaratıcı tasarım uzmanı. Sayfa düzeni ve görüntü rötuşlama dahil olmak üzere, baskıya hazır çizim üretimi becerileri vardır. Tasarım konusunda uzmandır. Yayıncılık, tıp, finans, mühendislik ve eğitim gibi sektörler için çizim tasarımı ve düzenlemesi yapmaktadır.
Uzmanlık alanları InDesign CS3, Photoshop CS3, Quark 6.0, Illustrator, Acrobat CS3, Bridge CS, Aperture 2.0, Flash CS3, Dreamweaver CS3, HTML, CSS, JavaScript, Flash ActionScript
Deneyim süresi 20 yıl
Ülkesi İngiltere
Eğitimi Lisans Derecesi (Takdir), Felsefe ve Nörobilim alanların çift anadal
Sanat tarihinde yandal
Becerileri
• Yaratıcı sayfa düzeni ve tipografi
• Personel yönetimi ve stajyer öğrenci danışmanlığı
• Proje yönetimi
• Baskı üretimi ve reprodüksiyon bilgisi
• Görüntü rötuşlama ve işleme
• Resim elde etme/tarama
Teknik uzmanlığı .tif, .tiff, .gif, .jpeg, jpg, .jif, .jfif .jp2, .jpx, .j2k, .j2c, .fpx, .pcd, .png, .pdf formatlarında görüntü üretimi ve düzenlemesi konusunda deneyimi bulunmaktadır.
İş deneyimi • Kıdemli yaratıcı tasarım uzmanı, Nature, Londra
• Sayfa düzeni konusunda uzman, kıdemli yaratıcı tasarım uzmanı; HarperCollins, Elsevier Ltd, Age Concern ve Oxford University Press gibi yayıncılar için doğrudan pazarlama ve satış noktasında pazarlama iletişimi
• Yakın zamandaki işler arasında Blackwell-Wiley, Elsevier Ltd ve Polity için kitap ve dergi kapağı tasarımları, Mergermarket için finansal raporlar ve HarperCollins için promosyon ambalajı bulunmaktadır.
• EMI ile anlaşmalı sanatçı Ed Harcourt'un websitesini tek başına tasarlamış ve kurmuştur.
BA -20 年圖表編輯/圖表製作經驗
資深資深創意美編師,有著超過20年InDesign, Photoshop and Illustrator的經驗。熟練於生產打印的美編品,包括頁面排版和圖像潤飾以及專業高段的設計。設計與改造各行頁的美編設計,如出版、醫藥、金融、工程與教育。
專業領域 InDesign CS3, Photoshop CS3, Quark 6.0 and Illustrator as well as Acrobat CS3, Bridge CS, Aperture 2.0, Flash CS3, Dreamweaver CS3, HTML, CSS, JavaScript and Flash ActionScript.
年資 20
國家 英國
學歷 "文學學士 (Hons), 雙主修:
哲學與神經科學
副修: 美學歷史"
技巧 • 創意設計與排版
• 團隊管理與督工學生經驗
• 專案管理
• 打印生產與清樣知識
• 圖樣潤飾與修改
• 圖片查詢/掃描
發表經驗 圖檔製作與修改經驗:tif, .tiff, .gif, .jpeg, jpg, .jif, .jfif .jp2, .jpx, .j2k, .j2c, .fpx, .pcd, .png, .pdf.
專業經驗 • 資深創意美編師,Nature, London
• 資深創意美編師專精網頁規劃,DM/POS行銷傳播,任職於多家出版商:HarperCollins, Elsevier Ltd, Age Concern 和 Oxford University Press。
• 近期協助Blackwell-Wiley, Elsevier Ltd and Polity設計書與期刊封面;協助mergermarket製作財務報告、和HarperCollins製作宣傳品。
• 全權負責製作與建置EMI recording artist與Ed Harcourt網站。
Resim ve Şekil Düzenlemesi Çözünürlük
Resimlerin çözünürlüğünün dergi tarafından belirtilen (dpi ya da ppi ile ifade edilen) sınırlar içerisinde olup olmadığını kontrol ediyoruz.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Renklere ilişkin Şartlar
Nature gibi bazı dergiler resim ve şekillerin CMKY olarak, Cell gibi kimi dergilerse RGB olarak hazırlanmasını tavsiye ediyorlar. Derginin şartlarına uyacak şekilde renk dönüşümü yapabiliyoruz.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Resim ve Şekillerin Boyutları
Dergiler, bir ya da iki sütuna sığdırılabilmeleri için resimlerin enine genelde kısıtlama getirir. Ayrıca bozulmalarını engellemek için resim ve şekillerin basılacakları ebatta hazırlanmaları da önemlidir.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Dosya Boyutu
Bazı dergiler her bir görüntünün dosya boyutuna da kısıtlama getirir (ör. “10 MB’tan büyük olamaz” gibi). Kalitelerini fazla etkilemeden görüntü dosyalarınızı verilen sınırların içine çekiyoruz.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Metin ve Punto
Derginin resim ve şekillerdeki puntolar için şart koştuğu punto türünü (ör. Helvetica) ve asgari büyüklüğü (ör. 8 punto) kontrol ediyoruz.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Görüntü Panoları
Çoklu pano içeren görüntülerde kullanılan rakamların, harflerin ve simgelerin tutarlı olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bazı dergilerin hangi görüntülerin çoklu panolara bölünebileceğine ilişkin yönergeleri de vardır.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Dosya Formatları
Dergiler ancak belli bazı dosya formatlarını kabul ederler. Dergi yönergeleri uyarınca, bir formatı diğer bir formata çevirebiliyoruz, ör. PowerPoint’i TIFF’e.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Çizgi Ağırlıkları
Grafiklerin çizgilerinin, hata çubuklarının ve dış çizgilerin basıldıkları zaman düzgün görünmeleri için genellikle en az belli bir kalınlıkta olmaları gerekir. Bu, asgari çizgi ağırlığı belirtilerek sağlanır. Makalenizdeki görüntülerin parçaları dergi tarafından belirtilmiş asgari çizgi kalınlığını geçecek şekilde gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Bit Derinliği
Bit derinliği, bitmaplenmiş bir görüntü ya da video karesi tamponundaki tek bir pikselin rengini göstermek için kullanılan bitlerin sayısı ya da tek bir pikselin her bir renk bileşeni için kullanılan bitlerin sayısıdır. Görüntülerinizin bu açıdan da derginin yönergelerine uymasını sağlıyoruz.
Resim ve Şekil Düzenlemesi Sıkıştırma
Görüntü sıkıştırma hizmetinin amacı, fazla yer işgal eden görüntü verisini azaltarak veriyi etkili bir şekilde depolamak ve göndermektir. Birçok derginin bununla ilgili özel şartları vardır.

Bölgesel İnternet Sayfaları

Çin

Güney Kore

Tayvan

Konu Alanları

Enago, aralarında tıp, mühendislik, güzel sanatlar, beşeri bilimler, işletme ve ekonomi de bulunan 1.117‘den fazla konu alanında makale düzenleme hizmeti verebilir.

Daha fazla bilgi için...
Düzenleme Örneği

Nöroloji, kardiyoloji, mikrobiyoloji, plazma fiziği, ekonomi vb. birçok konudaki düzenleme örneklerimizi görün.

Daha fazla bilgi için...